Neden Diyetisyen yardımı almalıyız?

Hepimiz sağlıklı olmak istiyoruz. Görüntümüzün iyi olmasını, giydiğimiz kıyafetlerin yakışmasını, ve bunun standart olarak devam etmesini istiyoruz. Bunun için emek harcıyoruz. Kimi kendini diyetisyen olarak ilan eden insanlara gidiyor, kimi mide ameliyatı oluyor, kimi ilaçlara otlara başvuruyor , kimi kendini aç bırakıyor, kimi internette yayınlanan kendisine uygun olmayan bir diyeti uyguluyor. Bunlar bazen başarılı olurken bazen ölümcül sonuçlara yol açabiliyor.

Diyete başlamak isteyen bir kişinin kendisine gerçek anlamda zarar vermesini engellemek için diyetisyene başvurması gerekliliği kaçınılmazdır. Gerçek bir diyetisyen kendisine başvuran danışana kan tahlili yaptırır. Sonra o kişinin kan sonuçlarına bakarak yağ ölçümü gerçekleştirir. Çıkan sonuçlara göre tamamen o kişinin şahsına özel bir diyet programı hazırlar. Eğer bir rahatsızlık varsa ilgili doktora yönlendirerek tedavi yapılmasını sağlar. Ve diyet programı başlar.

Danışan ne zaman ana öğün, ne zaman ara öğün tüketecek? Neler yiyecek ve neler içecek? Hangi saatte, hangi spor çeşidini ne kadar süre uygulayacak? Limon, nar ekşisi gibi soslar ne kadar kullanılacak? Bir dilim pasta yemek istediği zaman diyetindeki yiyeceklerden hangilerini azaltacak? İşte bunun gibi birçok şey kontrollü diyet programına başlayan bir danışanın öğreneceği şeylerdir.

Kontrollü diyet programları danışanın yeni bir yaşam biçimine girmesidir. Kontrol altında olmak diyeti bozmayı engeller ya da fazla kaçamak yapmayı önler. Sorumluluk altına girilmiş olunur.

Bir insanın beslenme alışkanlıklarını ve yaşam tarzını değiştirebilmek çok kolay bir şey değil. Ancak bizler bilgilerimizle ve tavsiyelerimizle bir insanı baştan yaratıyoruz. Sadece danışanın kendisi değil ailesi ve çevresi de durumdan etkileniyor. Ufak bir bilgi bile belki çok ciddi bir sorunu ortadan kaldırabilir.

Biz diyetisyenler anne karnından ölene kadar geçen süreçte yaşanılan her dönem için beslenme üzerine bilgi sahibiyiz. Hastalıklarınız ve kilo probleminizi giderek şekilde bir diyet programı hazırlamaya çalışırız. Her şey sağlığınız için.

Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim…